Jesteś tutaj

Jak zmienić, dodać podpis na poczcie Onet?

Ustawienie stopki w poczcie Onet

Wysyłamy wiadomości różnego typu. Jedne bardziej formalne inne mniej, jedne "bardzo luźne", żartobliwe, inne bardziej poważne. Warto zadbać, aby każda z nich była opatrzona odpowiednim podpisem. Przeważnie taki podpis e-mail umieszczany jest na końcu wiadomości. Oczywiście za każdym razem wysyłając wiadomość możemy pisać: np.
Pozdrawiam,
Jan Kowalki,

DobraFirmaXYZ Sp. z o.o.,
ul. Kłotna 33/54b
01-001 Warszawa

Lepszy rozwiązaniem jest zautomatyzowanie tego procesu. W poczcie Onet możemy utworzyć kilka rodzajów podpisów. Każdy z nich możemy odpowiednio nazwać, np. służbowy, prywatny, firma x, firma y itp..
Jak zacząć? Otóż jeśli korzystasz z jakiegoś programu pocztowego (np. Outlooka, Thunderbird) to możesz bezpośrednio w nim zdefiniować odpowiednie podpisy. W innym artykule opiszę jak to zrobić dokładnie w przypadku najpopularniejszych programów pocztowych. Natomiast jeśli korzystasz z poczty Onet przez przeglądarkę internetową, to aby ustawić podpis w stopce swoich wysyłanych wiadomości

  1. przejdź w lewym pionowym menu do ikony trybików, czyli Ustawienia.
  2. kliknij podmenu Pisanie i wysyłanie
  3. kliknij pojawiający się mniej więcej na środku ekranu pomarańczowy przycisk "+ Dodaj podpis"
  4. pojawi się strona jak poniżej
  5. dodaj podpis poczta onet
  6. wprowadź nazwę najlepiej definiującą Twój podpis, aby odróżnić go od innych ewentualnie dodanych w późniejszym czasie
  7. teraz jest najważniejsza kwestia, czyli utworzenie ładnego podpisu. Wybierasz odpowiednią czcionkę. Proponuję aby nie była zbyt "fikuśna". Wybierasz wielkość poszczególnych słów, pogrubienie, wyrównanie. Możesz dodać o dziwo nawet emotikony. Ciekawą opcją, na którą zwróciłem uwagę jest możliwość dodania w tworzonym podpisie wiadomości przycisku skype oczywiście ze swoim adresem. Więc osoba odbierająca Twojego maila będzie mogła po prostu na niego kliknąć i jeśli ma zainstalowaną aplikację Skype automatycznie zostanie ona uruchomiona i zacznie dzwonić do Ciebie. Sądzę, że całkiem fajna sprawa.
  8. Jeśli podpis jest gotowy zachowaj go klikając pomarańczowy przycisk "Dodaj".
  9. Gotowe. Podpis został zdefiniowany. Kolejny podpis możesz dodać klikając przycisk "+ Dodaj nowy podpis".

Uwaga! Możesz dodać maksymalnie 3 podpisy. Więcej, jeśli korzystasz z jakiegoś klienta pocztowego jak np. Outlook. Jeden z podpisów wskazujesz jako domyślny.

Teraz tworząc nową wiadomość e-mail na końcu możesz wybrać z listy rozwijalne jeden z podpisów. Nie robią nic zostanie dodany domyślny. Ja tak jak widać poniżej dodałem trzy podpisy: służbowy, prywatny i Boże Narodzenie.

dodaj podpis poczta onetOceń jakość prezentowanej informacji: 
Average: 5 (2 votes)
Aktualizacja danych: 
środa, Grudzień 14, 2016