Jesteś tutaj

Poczta O2 - Rejestracja

rejestracja poczty o2

Rejestracja konta pocztowego na O2.pl - krok po kroku

Jeśli chcesz utworzyć nowy mail z końcówką @o2.pl musisz najpierw wypełnić specjalny formularz przygotowany w tym celu.
Niżej opiszę cały proces rejestracji i moje uwagi jakie wpadły mi do głowy w trakcie jego wypełniania. Sam formularz możesz otworzyć klikając na ten link.

Nie masz co unikać wpisywania niektórych pól, wszystkie oprócz imienia i nazwiska są obowiązkowe.

 1. Szybko wpisujesz imię, nazwisko, rok urodzenia, płeć
 2. Tutaj zaczyna robić się najbardziej ciekawie. Wybierasz nazwę użytkownika. Trochę czasu pewnie spędzisz na wybraniu nazwy która jeszcze nie będzie zajęta, a będzie dobrze wyglądała, czyli np. nie będzie za długa. Ustanowione są dodatkowe wytyczne: nazwa może mieć długość od 3 do 25 znaków, może składać się tylko z małych liter, cyfr i znaków myślnika, kropki i podkreślenia.

  Co ważne rejestrując wybraną nazwę maila otrzymujesz z automatu oprócz końcówki @o2.pl również adresy maili w domenach tlen.pl, go2.pl, prokonto.pl.

 3. W kolejne pole wpisujesz wymyślone hasło zabezpieczające Twoją pocztę. Może zawierać od 6 do 100 znaków. Poniżej zobaczysz pasek sygnalizujący, czy wpisywane hasło jest już wystarczająco silne. Pamiętaj aby hasło nie było zbyt krótkie, znajdowały się w nim małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne takie jak @#$%^&*()_+. Następnie dla potwierdzenia wpisujesz w następne wolne pole obok ponownie wymyślone hasło
 4. Każdemu może zdarzyć się zapomnieć hasło, z pewnością tak będzie i w Twoim przypadku. Dlatego też kolejne pole służy do wpisania numeru telefonu, który posłuży do przypomnienia zapomnianego hasła. Koszt jego wysłania to 6,15 z Vat. Na formularzu jest zaznaczone, że zostanie on użyty tylko w celu przypomnienia hasła. Dla osób które nie chcą podawać telefonu, nie muszą. Klikają napisz "Nie chcę podawać telefonu", a w zamian otrzymują pola, w które mogą "Pytanie pomocnicze" i "Odpowiedź na pytanie". Pytanie nie może być zbyt długie, zakres od 5 do 40 znaków. Odpowiedź musi być jeszcze krótsza, od 1 do 15 znaków. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, to niech to pytanie i odpowiedź nie będą zbyt proste. Niech odpowiedź nie będzie oczywista dla innych. Moim zdaniem lepiej podać numer. Może myślisz, że odpowiedzi na pytanie pomocnicze nie zapomnisz. Nie byłbym tego taki pewien na Twoim miejscu.
 5. Przechodzimy do kroku, w którym podajesz kilka danych o sobie, czyli: Kod i miejscowość, Województwo, Wykształcenie, Skąd wiesz o poczcie o2, Branża, Sytuacja zawodowa. Przypominam, że te pola są wymagane do zakończenie procesu rejestracji.
 6. Wybierasz z kilku propozycji swoje zainteresowania
 7. Potwierdzasz, że nie jesteś robotem
 8. Na zakończenie musisz zaakceptować 4 zgody. Warto abym je zacytował:
  • "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Grupę Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej ?GWP?) moich danych osobowych oraz danych dotyczących korzystania przeze mnie z serwisów i funkcjonalności świadczonych przez GWP i jej kontrahentów w celach marketingowych."
  • "Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych wysyłanych przez GWP w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób."
  • "Wyrażam zgodę na udostępnienie mi usługi poczty elektronicznej w domenach: o2.pl, tlen.pl, go2.pl i prokonto.pl oraz komunikatora Tlen.pl przed upływem 14 ? dniowego terminu na odstąpienie od umowy i przyjmuję do wiadomości, iż w związku z tym tracę prawo do odstąpienia od umowy."
  • "Potwierdzam powyższe zgody, zapoznanie się z postanowieniami Regulaminu korzystania z poczty elektronicznej w domenach: o2.pl, tlen.pl, go2.pl i prokonto.pl oraz komunikatora Tlen.pl i zobowiązuje się do jego przestrzegania."

Kliknij przycisk "Załóż konto" i jeśli pola zostały poprawnie wypełnione proces rejestracji konta pocztowego na o2 zakończy się sukcesem.

Więcej o regulaminie, który musisz zaakceptować w ostatnim podpunkcie piszę w osobnym artykule Regulamin poczty o2.


Oceń jakość prezentowanej informacji: 
Average: 5 (1 vote)
Aktualizacja danych: 
czwartek, Listopad 24, 2016