Jesteś tutaj

Poczta Onet - Rejestracja

Poczta Onet - Załóż konto

Po wejściu na stronę przeznaczoną do rejestracji poczty Onet ukarze się Twoim oczom formularz, który musisz wypełnić (zajmie to trochę czasu, a ile mi zajęło napiszę na końcu artykułu). Opiszę w punktach cały proces jego wypełniania, na co zwrócić uwagę, co mi się spodobało a co nie.

Zakładam konto pocztowe na Onet.pl

Postępuj według przygotowanej instrukcji krok po kroku.

 1. Oczywiście zacznij od wejścia na stronę służącą do założenia konta w portalu.
 2. Na początku musisz wypełnić pola dotyczące Ciebie. Takie jak: imię i nazwisko, Płeć, Data urodzenia, Kraj, Miasto. Jeśli pozostaniesz przy domyślnie wybranym kraju (Polska) musisz również oprócz miasta podać kod pocztowy. Najlepiej zacznij wpisywać od razu od kodu pocztowego, to po chwili pojawi się lista pomocnicza, z której wystarczy tylko wybrać odpowiednią wartość. Jeśli pole Kraj będzie inne niż "Polska" pole do wpisania kraju z kodem pocztowym znika, więc nie musisz go wypełniać. Domyślam się, że prośba o podanie kodu pocztowego wynika z chęci lepsze dopasowania reklam, które są wysyłane (chyba że.... Temat reklam poruszam w osobnym artykule - Ach te reklamy na Poczcie Onet).
 3. Teraz przechodzisz chyba do najważniejszego pola. Musisz wymyślić początek swojego nowego adresu e-mail i odpowiednią końcówkę po znaku @
  Pamiętaj:"Nazwa musi mieć nie mniej niż 3 znaki i nie więcej niż 32. Musi zaczynać się od litery. Może składać się z małych liter, cyfr oraz znaków"_" lub ".",ale nie może zawierać spacji."
  Jeśli po wpisaniu wymyślonej nazwy klikniesz przycisk "Sprawdź" w najgorszym wypadku dostaniesz komunikat: "Ta nazwa nie jest dostępna w żadnej z naszych domen. Wpisz inną nazwę, by sprawdzić jej dostępność." Poniżej wpisywanej nazwy jest lista wszystkich końcówek (nazw domen) oferowanych przez Onet przy zakładaniu poczty. Jeśli wpisywana nazwa nie jest dostępna w danej domenie, wtedy jest ona wyszarzana informując Cię jednocześnie, że jest niedostępna. Ponieważ domen jest spora ilość więc jeśli nazwa rzeczywiście nie jest bardzo popularna to jest spore prawdopodobieństwo, że w innej domenie (końcówce po @) będzie dostępna.
  Wygląda to jak na poniższym zdjęciu
  zalozenie-konta-onet
 4. Po znalezieniu odpowiedniego adresu e-mail przechodzisz do następnego pola, w którym ustanawiasz hasło do niego. Wskazówka przekazana dla Ciebie przy jego tworzeniu to: "Użyj co najmniej 6 znaków, w tym małych i wielkich liter (bez polskich znaków) i co najmniej jednej cyfry.".
  Podoba mi się rozwiązanie, gdzie pokazuje Ci się pasek informujący czy wpisane hasło jest wystarczająco bezpieczne. Zobacz je sam poniżej.
  założenie konta onet słabe hasło
  założenie konta onet dobre hasło
  założenie konta onet silne hasło

  Oczywiście po to jest ten wskaźnik siły hasła, abyś dotąd myślała / myślał nad hasłem aż wymyślisz silne. Dla własnego dobra. Koniecznie użyj znaku specjalnego typu !@#$%^&*

 5. Po wymyśleniu hasła i jego powtórnym wpisaniu możesz zaznaczyć opcję Nie wylogowuj mnie Oznacza według opisu: "Zaznacz, jeśli chcesz się automatycznie zalogować do konta bez potrzeby ponownego wpisywania loginu i hasła. Jeśli z urządzenia korzystają inne osoby, nie zaznaczaj tej opcji lub wyloguj się po zakończeniu pracy na urządzeniu."
 6. Następne pole pomoże Tobie, jeśli zapomnisz hasła do nowo utworzonej poczty. Możesz podać awaryjny adres e-mail i telefon, a właściwie musisz podać chociaż jedno z nich.
 7. Udowodnij, że nie jesteś robotem. Kliknij w kwadrat obok napisu "Nie jestem robotem". Pojawi się dodatkowe okienko, gdzie będziesz musiała / musiał wybrać określone obrazki według pokazanej instrukcji (np. wszystkie obrazki na których jest numer budynku lub wszystkie kwadraty ze znakami drogowymi).
 8. Do zakończenia całego procesu rejestracji konta pocztowego na Onecie pozostaje tylko (lub aż) zaakceptować określone zgodny:
  • oświadczasz, że zapoznałaś / zapoznałeś się z dwoma regulaminami (konta i poczty) oraz je akceptujesz. Dodatkowo wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji zamawianej usługi
  • wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych w celach marketingowych
  • wyrażasz zgodę na otrzymywanie na założony adres e-mail reklam przez Onet lub też przez jego partnerów
  • Jeszcze jedna jest obowiązkowa zgoda, trochę dla mnie dziwna. Postanowiłem ją dokładnie zacytować. "Chcę świadczenia usługi Onet Konto i OnetPoczta przed upływem terminu na odstąpienie od umowy (14 dni) i rozumiem, że nie będę mógł od niej odstąpić." Zastanawiam się czy w ogóle jest możliwy taki zapis.
  • Pozostałe dwie zgodny nie są obowiązkowe i można je zaznaczyć jeśli wcześniej zostanie zaznaczona data urodzenia potwierdzająca pełnoletność. Jedna dotyczy otrzymywania informacji o produktach alkoholowych, druga o grach hazardowych.

Trochę mnie przeraziła ilość zgód na które muszę wyrazić zgodę jeśli chcę zarejestrować adres pocztowy na Onecie. Jak to się mówi "nic nie ma za darmo". Może inaczej wygląda sytuacja w przypadku płatnej wersji poczty? Przekonaj się o tym czytając mój inny artykuł: Poczta Onet - typ konta.

Dodam jeszcze, że samo wypełnienie formularze rejestracji zajęło mi mniej więcej 3 minuty. Najwięcej czasu poświęciłem na znalezienie fajnego wolnego adresu, bo jednak sporo już jest zajętych krótkich i sensownych nazw. Kolejnych kilkadziesiąt minut zajęło mi zapoznanie się z dwoma wspomnianymi regulaminami. Postaram się w najbliższym czasie napisać artykuł przestawiający moją opinię na temat ich treści.


Oceń jakość prezentowanej informacji: 
Average: 5 (1 vote)
Aktualizacja danych: 
wtorek, Listopad 22, 2016