Jesteś tutaj

poczta WP - Rejestracja (Jak założyć konto?)

Skoro czytasz ten artykuł, to pewnie zdecydowałeś się, że obsługą Twojej poczty e-mail zajmie się Wirtualna Polska. Założenie konta na poczcie WP powinna tobie zająć nie więcej niż przysłowiowe 5 minut (chyba że dokładniej będziesz chciał zapoznać się z regulaminem oferowanej usługi). Pomocna w przejściu całego tego procesu może okazać się poniższa krótka lista poszczególnych czynności do wykonania.

Przedstawiam krok po kroku jak zarejestrować konto pocztowe wp.pl:

 1. Kliknij na podany link aby założyć konto na poczcie wp.pl - poczta wp rejestracja
  Twoim oczom ukaże się strona z kilkoma polami do wypełnienia. Jej wygląd przedstawia poniższa grafika.
  poczta wp rejestracja
 2. Wypełnij wskazane pola:
  • imię
  • nazwisko
  • zaznacz pole wyboru, jesteś: kobietą czy mężczyzną
  • wprowadź datę urodzenia
  • wybierz login - ponieważ poczta email WP jest bardzo popularna (pewnie po części również z powodu tego, że jest darmowa) nie tak łatwo już znaleźć atrakcyjny adres dla siebie, czy też swojej firmy. Warto pamiętać o tym, że login nie powinien przybierać nazw, które mogą być zarezerwowane dla jakiejś firmy, czy też wskazujące na daną osobę. Jest o tym wzmianka w regulaminie:
    Użytkownik jest zobowiązany do dokonania wyboru Loginu i Aliasu Adresu, który:
   • i. nie jest znakiem towarowym (w szczególności zastrzeżonym znakiem towarowym) lub nazwiskiem osoby, która nie wyraziła na to zgody i może skutecznie sprzeciwić się wykorzystaniu tego znaku towarowego lub nazwiska jako Loginu lub Adresu Aliasu przez Użytkownika;
   • ii. nie wprowadza osób trzecich w błąd co do osoby, do której należy Konto Portalu Wirtualna Polska (w szczególności poprzez sugerowanie, że jest się pracownikiem lub współpracownikiem WP);
   • iii. nie stanowi słowa/słów powszechnie uznawanego za wulgarne lub obraźliwe;
   • iv. nie zawiera treści naruszającej przepisy prawa obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

   Wymyślając login (adres email) pamiętaj, że możesz użyć liter i cyfr oraz kropki, myślnika i znaku podkreślenia jako separatora. Wpisując kolejne znaki od razu po prawej stronie pola pojawia się informacja czy wpisana fraza znaków jest zajęta przez innego użytkownika, czy też może wolna.

 3. Jeśli już masz wybraną nazwę loginu, zaznacz poniższe pole wyboru między wersją darmowa a wersją pro poczty.
 4. poczta wp rejestracja - wersja darmowa i wersja pro

 5. Wymyśli odpowiednie hasło do swojej poczty (to znaczy powinno być "dość" skomplikowane ale i takie, które jesteś w stanie zapamiętać bez zapisywania go gdziekolwiek).
  Jeśli pole hasło jest aktywne pojawi się po prawej stronie podpowiedź jakie powinno/może być Twoje hasło. poczta wp rejestracja - moc hasła
 6. Kolejnym krokiem po wymyśleniu hasła jest możliwość podania "pomocniczego adresu email" i "telefonu komórkowego". Zastanów się czy nie warto wypełnić chociaż jedno z tych pól ponieważ przydadzą jeśli zapomnisz nazwy lub hasło do skrzynki pocztowej na wp.pl.
 7. Wypełnij jeszcze pozostałe pola: wielkość miejscowości, wykształcenie, zawód.
 8. Rejestracja konta pocztowego na Wirtualnej Polsce prawie dobiega końca. Wymagane jest jeszcze od Ciebie wyrażenie 4 z 5 zgód (mówi o tym oznaczenie gwiazdką) i jest to pokazane na poniższym obrazku.
  poczta wp rejestracja - wymagane zgody
 9. Ostatnim krokiem jaki należy wykonać przy zakładaniu konta email na WP jest wpisanie w ostatnie dostępne pole wyraz z obrazka i naciśnięcie przycisku "załóż konto".

Tak jak już wcześniej wspomniałem przy rejestracji poczty na WP aby cały proces zakończył się sukcesem musisz zaakceptować przygotowany przez portal całkiem spory regulamin. Czytałem, że duża ilość osób właściwie nie czyta regulaminów w takich sytuacjach. W wolnej chwili postaram się napisać artykuł, w którym opiszę moim zdaniem najważniejsze, czy też najbardziej godne uwagi jego fragmenty. Na dobry początek utworzę chociaż jego roboczy tytuł ;). Niech będzie brzmiał może Regulamin poczty na Wirtualnej Polsce - najciekawsze fragmenty.

Oceń jakość prezentowanej informacji: 
Average: 5 (2 votes)
Aktualizacja danych: 
czwartek, Lipiec 21, 2016